Oprócz wspomnianych dość szerokich kół oraz solidnych konstrukcji istnieje jeszcze inna wersja rowerowych modeli, która raczej charakteryzuje się dość nietypowymi cienkimi kołami, mowa o rowerach crossowych. W tym wypadku mamy do czynienia z nawet 28 calowymi kołami. W porównaniu do MTB zdecydowanie wyżej umieszczona jest kierownica, która może mieć prostą wersje.

Cross to typowy rower do długich dystansów, jednak raczej po dobrze ubitej twardej nawierzchni. Ze względu na cienkie koła nie nadaje się do jazdy po piasku, błocie, a nawet kamieniach. Niemniej jednak jest to jedna z najlepszych wersji tak zwanych szosowych rowerów, do których zaliczamy również trekkingowe wersje jednośladów, które bez trudu można odróżnić od klasycznych crossów.

Posiadają one wszelkie niezbędne Akcesoria Rowerowe przydatne na trasie. Mowa oczywiście o odblaskach, dzwonku, światełku, czy bagażniku, bez których ciężko by było poruszać się na drodze. Te dwa kolejne modele jeszcze bardziej podkreślają różnorodność rowerowej oferty na Akcesoria Rowerowe.