Kiedy zbliżają się nasze urodziny albo imieniny, może się okazać, że bliskie nam osoby, zaczną nas podpytywać, jaki prezent chcielibyśmy dostać. Z jednej strony w ten sposób jesteśmy pozbawieni elementu zaskoczenia, ale z drugiej mamy pewność, że otrzymamy coś, co faktycznie nam się spodoba. Dlatego też, warto już wcześniej zacząć się zastanawiać, co by nas ucieszyło, co by się nam przydało. Z jednej strony możemy postawić na prezenty praktyczne, a więc poprosić o coś, co jest nam potrzebne, a czego zakup cały czas odkładamy w czasie. Z drugiej strony, warto poszukać różnych inspiracji i zastanowić się nad czymś bardziej niecodziennym, co sprawi nam naprawdę wiele radości, ale też co będzie może choć trochę, niespełnionym do tej pory marzeniem.

Najróżniejsze opcje

Jeżeli chodzi o prezenty praktyczne, to oczywiście możemy poprosić o jakiś sprzęt do kuchni, o kosmetyki czy o pieniądze, za które będziemy mogli sobie kupić to, co jest nam potrzebne, a na co wymagana jest większa kwota. Możemy także poprosić o kupienie konkretnego ubrania czy książki, zwłaszcza jeśli planujemy ich zakup w najbliższy czasie. Ale warto się także zastanowić, czy nie wolelibyśmy czegoś bardziej indywidualnego. Może zainteresuje nas brelok ze zdjęciami bliskich nam osób, albo taka bransoletka? Może chcielibyśmy zabawną bluzkę, która będzie pokazywała nasz charakter i dystans do siebie? Może podoba nam się jakaś dekoracyjna tabliczka, którą będziemy mogli zawiesić w naszym domu i która będzie wskazywała na zasady, jakie w nim panują? Możliwości jest naprawdę wiele, a jeśli marzymy o jakimś niecodziennym prezencie, to z pewnością warto popatrzeć na tego typu inspiracje. Być może akurat coś ciekawego wpadnie nam do głowy.

Zostawmy sobie trochę niespodzianki

Lubimy jak prezenty są dla nas niespodzianką, dlatego nie lubimy podawać konkretnej rzeczy, którą chcielibyśmy otrzymać? Jeśli tak właśnie jest to zawsze możemy iść na kompromis. Czyli po prostu powiedzieć bliskim z jakiej kategorii chcielibyśmy prezent, czy jakąś książkę, jakiś kosmetyk, czy voucher, ale wybór konkretnej rzeczy pozostawić już im. To oznacza, że będziemy mniej więcej wiedzieli, czego się możemy spodziewać, ale jednocześnie nie będziemy tak dobrze znali prezentu, nie będziemy znali każdego szczegółu na jego temat. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że prezent będzie trafiony, że nas zadowoli, ale z drugiej strony będziemy chociaż trochę mieli niespodziankę. To oznacza, że naprawdę mamy sporo możliwości i warto się zastanowić co by mogło nas zadowolić, i jak o tym powiedzieć, aby nie sugerować gotowego prezentu, przy którym wystarczy tylko pójść do sklepu i wybrać konkretny model.

Z pewnością mamy takie prezenty o których marzymy. Jeśli bliscy nas pytają, co byśmy chcieli otrzymać, warto się zastanowić, czy nie dać im na ten temat jakiejś podpowiedzi.

Jeżeli nie wiesz, co kupić bliskiej osobie na prezent, sprawdź naszą ofertę na https://swiatmikolaja.pl/ gdzie znajdziesz wiele inspiracji. 

https://shop36.pl/ www.chwasty.net.pl