Z jednej strony może nam się wydawać, że skoro używamy jakiegoś kremu uniwersalnego, który nie ma pomagać nam w walce z jednym, konkretnym problemem skórnym, to równie dobrze, możemy taki kosmetyk stosować w przypadku dzieci. Prawda jednak jest taka, że mają one znacznie bardziej delikatną skórę, a to oznacza, że nawet takie kosmetyki, uznawane za uniwersalne, mogą okazać się niewłaściwe dla dziecięcej skóry. Jeśli chcemy mieć całkowitą pewność, że naprawdę prawidłowo o nią dbamy, to powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie kosmetyki, które powstały z myślą o dzieciach i które zostały również przebadane pod tym kątem.

Właściwa ochrona

Przede wszystkim powinniśmy dopilnować, aby kosmetyki dla dzieci, których planujemy używać, były pozbawione sztucznych barwników i konserwantów. Takie preparaty powinny w sobie zawierać tylko naturalne składniki, w żaden sposób nie ulepszane, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że skóra naszego dziecka otrzymuje to co powinna i nie będzie narażona na żadne podrażnienia czy reakcje alergiczne. Co więcej, warto wiedzieć, że decydując się na kosmetyki dedykowane specjalnie dzieciom, wybieramy produkty, które zostały przebadane bardzo szczegółowo i co więcej takie, które posiadają pozytywne opinie różnego rodzaju instytucji, które zajmują się ochroną dzieci.

To też zwiększy szansę na to, że nasze dziecko spokojnie będzie mogło korzystać z danych kosmetyków, a my nie będziemy musieli się martwić, że zaszkodzimy jego skórze, doprowadzając do reakcji alergicznej.

Sprawdzajmy od jakiego wieku

Kiedy wybieramy kosmetyki dla siebie, sprawdzamy przede wszystkim, czy będą one w stanie poradzić sobie z naszym problemem skórnym. W przypadku wyboru kosmetyków odpowiednich dla dzieci, nasze działania powinny być trochę inne.

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić ich skład, ale także musimy zobaczyć, dla jakiego wieku przeznaczone są dane kosmetyki. Czasami jest tak, że możemy z nich korzystać już od pierwszych dni życia naszej pociechy, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli po nie sięgnąć od razu po powrocie ze szpitala. Jednak są również takie kosmetyki, które przeznaczone są dla trochę starszych dzieci, a więc nie powinniśmy ich stosować, jeśli nasza pociecha jest w młodszym wieku.

Ponieważ skóra dziecka jest delikatniejsza niż nasza, musimy zadbać o jej szczególną pielęgnację latem i zimą. Dlatego warto wiedzieć, że bez problemów będziemy mogli kupić całe zestawy kosmetyków, które będą przeznaczone właśnie do stosowania w tych konkretnych porach roku. Wówczas będziemy mieli pewność, że dbamy o skórę naszego dziecka dokładnie w taki sposób jak powinniśmy.

Latem będziemy ją chronili przed poparzeniami, znowu zimą przed nadmiernym wychłodzeniem, co też może nieść ze sobą negatywne skutki.

lotion victoria secret aspazja kosmetyki Pharma CF