Im większy jest nasz sklep, im więcej klientów do niego przychodzi, im większy tłok się w nim robi, tym z pewnością mniejsze mamy szanse, aby wszystkiego samodzielnie dopilnować i nie dopuścić do kradzieży. Dlatego też, jeśli nie chcemy tracić naszych pieniędzy, jeśli nie chcemy, żeby złodzieje obrali sobie nasz sklep na cel jako łatwy łup, to jak najszybciej powinniśmy zatrudnić ochronę. Możemy się zastanowić, które rozwiązanie wybrać, jednak zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że w tym wszystkim najważniejszy powinien być sklep i to, aby nie dochodziło w nim do kradzieży.

Ochroniarz na miejscu?

Jednym z rozwiązań i być może najlepszym, jeśli chcemy zmniejszyć prawdopodobieństwo, że dojdzie do kradzieży, jest z pewnością zatrudnienie ochroniarza. Taki ktoś będzie się przechadzał po sklepie, będzie sprawdzał czy nikt nie zachowuje się podejrzanie, a jeśli będzie zachodziła obawa, że ktoś zabrał coś bez płacenia, to wówczas będzie mógł przeprowadzić przeszukanie. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na taką opcję ochrony, to powinniśmy się również zastanowić, jak to ma wyglądać.

Czy nasza ochrona ma chodzić po sklepie w swoim służbowym uniformie, tak aby z daleka było ją widać i żeby odstraszała ewentualnych złodziei? Czy może ma chodzić w cywilnym ubraniu, tak aby nie było widać kim jest i żeby zupełnie dyskretnie mogła patrzeć na to, co się dzieje w sklepie i co robią klienci? Warto się zastanowić, która z opcji może się lepiej sprawdzić w naszym przypadku, a jeśli sklep jest faktycznie bardzo duży, a my mamy taką możliwość, to zawsze możemy zatrudnić dwóch ochroniarzy. Jeden będzie wówczas w służbowym uniformie, a drugi będzie w cywilnym.

Może tylko na wezwanie?

Mamy mały sklep i nie czujemy potrzeby, aby ochrona była w nim cały czas, bo czujemy, że to nie miałoby sensu? Możemy wówczas wynająć usługi firmy ochroniarskiej, która zamontuje dla nas monitoring, tak abyśmy na bieżąco mogli podglądać co się dzieje w naszym sklepie i która będzie na nasze zawołanie.

Jeśli tylko będziemy widzieli, że w naszym sklepie dzieje się coś złego, że ktoś dopuścił się kradzieży, wystarczy tylko, że wciśniemy odpowiedni przycisk, a ochrona błyskawicznie się u nas pojawi. Dzięki temu z jednej strony będziemy wiedzieli, że jesteśmy bezpieczni, z drugiej może się okazać, że będziemy musieli za taką ochronę zapłacić mniej, niż miałoby to miejsce w przypadku przebywania ochroniarza cały czas w sklepie. Już sama naklejka, że sklep jest pod ochroną i że są w nim kamery, może sprawdzić, że drobni złodzieje się wystraszą i nie będą niczego próbowali.

Z pewnością warto się zastanowić, czy w naszym sklepie nie przydałaby się ochrona. Im będzie on większy, im więcej będzie miał zakamarków, tym trudniej będzie nam go upilnować przy jednoczesnym obsługiwaniu klientów. Dlatego warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

https://rowerek.pl/pol_m_Naprawa-i-konserwacja_Narzedzia_Klucze-do-suportow-364.html https://fajerwerki-obornicka.pl/ www.borkowo.info.pl