Często ignorujemy pierwsze sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm, próbując nas poinformować, że coś jest nie tak, że coś niedobrego dzieje się z jakimś naszym narządem. Spychamy to w niepamięć, udajemy, że pojawiający się ból jest efektem przemęczenia, bardziej intensywnego życia, stresu związanego z jakimś ważnym wydarzeniem w naszym życiu. Praktycznie wizytę u lekarza odsuwamy najdłużej jak się da, a co się z tym wszystkim wiąże, pozwalamy, aby nieprawidłowe zmiany, jakie pojawiły się w naszym organizmie, dalej się rozwijały. Niestety takie zachowania mają również miejsce wówczas, gdy podejrzewamy, że coś niedobrego dzieje się z naszym sercem. Ale nawet wówczas próbujemy sobie wmówić, że to chwilowe, że minie gdy tylko będziemy mieli spokojniejszy czas w pracy czy w domu.

Jednak takie podejście nie jest właściwe, ponieważ w tym czasie zmiana będzie się rozwijała i jeszcze bardziej będzie się pogłębiała.

Im szybciej tym lepiej

Pamiętajmy, że w przypadku zdrowia, bardzo ważny jest czas naszej reakcji. Im szybciej udamy się do lekarza, im prędzej usłyszymy prawidłową diagnozę, tym szybciej będziemy mogli rozpocząć proces leczenia i powrócić do pełni zdrowia. Dlatego też, jeśli tylko widzimy, że zaczynamy się szybciej męczyć, że coś nas kłuje w klatce piersiowej, że mamy problemy z oddychaniem, to jak najszybciej powinniśmy udać się do kardiologa. Może faktycznie te problemy będą spowodowane stresem, przemęczeniem czy zbyt intensywnym stylem życia.

Ale może się też okazać, że po przeprowadzeniu dokładnych badań zostaną odkryte jakieś problemy kardiologiczne, które będą wymagały błyskawicznej reakcji ze strony specjalistów. W tym zakresie nie wolno nam ryzykować, bo może się okazać, że to właśnie od szybkości naszych działań będzie zależało to, jak długo jeszcze będziemy mogli żyć i w jakim stanie przez ten czas będzie nasze serce.

Stosujmy się do zaleceń

Jeżeli okaże się, że nasze ostatnie problemy zdrowotne spowodowane są chorobą związaną z sercem, to jak najszybciej musimy podjąć odpowiednie leczenie. To oznacza, że będziemy musieli stosować się do rad kardiologa. Jeśli powie on nam, że nie możemy się już przemęczać, że musimy zrezygnować z treningów, to będziemy musieli się do tego dostosować.

Jeśli będziemy mieli przyjmować określone leki i systematycznie pojawiać się na badaniach, to również będziemy musieli się zastosować do tych wytycznych. Jeśli chcemy mieć szansę, aby mimo problemów zdrowotnych dożyć długich lat, to musimy dokładnie wypełniać polecenia kardiologa. Tym bardziej, że tutaj co chwilę pojawiają się nowe możliwości, więc możliwe, że kiedyś uda się nas całkowicie wyleczyć. Nie możemy ignorować żadnych sygnałów naszego organizmu. Jeśli mamy podejrzenia, że coś złego dzieje się z naszym sercem, to jak najszybciej powinniśmy udać się do kardiologa, aby wykonał on szereg niezbędnych badań i powiedział, co się dzieje z naszym sercem.

optykopalinski.pl www.fahnen.pl