Oczywiście, że najłatwiej jest wybrać się do sklepu, wziąć z półki pierwszą rzecz jaka nam się spodoba, zapłacić i wyjść z przeświadczeniem, że mamy gotowy prezent. Jednak może się wówczas okazać, że nie sprawi on osobie obdarowanej tak wielkiej radości jakbyśmy chcieli, a co się z tym wiąże, nie będzie ona zbyt miło go wspominała. Dlatego też, jeśli chcemy zwiększyć nasze szanse na to, że nasz prezent się spodoba, jeśli naprawdę chcemy sprawić radość osobie obdarowanej, to powinniśmy spokojnie zastanowić się, co może jej się spodobać, co najlepiej będzie pasowało do danej osoby i w co powinniśmy zainwestować.

Co wiemy o danej osobie

Oczywiście im więcej będziemy wiedzieli o danej osobie, dla której chcemy kupić prezent, tym łatwiej powinno nam być podjąć decyzję, co może jej się najbardziej spodobać. Jeśli jest to osoba, która uwielbia czytać książki, to warto sprawdzić jaki ich gatunek najbardziej ją interesuje i co ciekawego obecnie wyszło w tym dziale. Jeśli jest to osoba, której trudno jest usiedzieć w jednym miejscu, u której zawsze dużo się dzieje, to może się okazać, że świetnym prezentem będzie karta podarunkowa, która będzie uprawniała do skoku ze spadochronem, przejażdżki po torze szybkim autem, czy skorzystania ze strzelnicy.

Jeśli znowu jest to ktoś, kto uwielbia o siebie dbać, to może się okazać, że idealnym prezentem dla takiej osoby będzie bilet do spa, albo na konkretne zabiegi pielęgnacyjne. Wbrew pozorom możliwości jest wiele, a udany prezent to nie tylko ten, po który można wejść do pierwszego lepszego sklepu. Owszem, nie ma nic złego w kosmetykach, bombonierce czy alkoholu, ale jeśli podarujemy takie coś, to możemy być pewni, że obdarowana osoba nie będzie zbytnio zaskoczona, a może się jeszcze okazać, że nawet nie będzie zadowolona.

Można próbować podpytać

Jeśli wzięliśmy już pod uwagę różne opcje, które mogłyby być prezentem, a nadal nie potrafimy podjąć ostatecznej decyzji, to zawsze możemy podpytać, co najbardziej mogłoby się spodobać. Może wpleść w rozmowę pytanie, co by się przydało, a może porozmawiać z kimś, kto jeszcze lepiej zna daną osobę? Jedno jest pewne, prezent nie musi być drogi, aby sprawił komuś radość. Przede wszystkim powinien być przemyślany i odpowiednio dopasowany do danej osoby.

Wówczas będziemy mieli większą szansę na to, że sprawimy nim wielką radość, a osoba obdarowana nim chętnie będzie z niego korzystała. Czasami nawet najlepszy prezent to ten, który jest zaskakujący, niecodzienny, ale który zmusza również do wyjścia ze swojej strefy komfortu. Może się wówczas okazać, że właśnie taka niespodzianka będzie najlepszym podarunkiem i będzie wspominana przez bardzo długi czas.

Warto zobaczyć jakie prezenty możemy wybrać, co może nam się najbardziej spodobać. Wówczas może się okazać, że będziemy mieli tutaj naprawdę sporo różnych propozycji.

kartki świąteczne multitool